Kolekcja roślin ozdobnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolekcja roślin ozdobnych                                

                                                                                         

Główna część kolekcji znajduje się w północno-zachodniej części ogrodu, gdzie nasadzono gatunki z innych rejonów świata oraz liczne odmiany ozdobne. Ponadto na terenie Ogrodu znajdują się sekcje:

 

sekcja azalii i różaneczników:

Założona w 2014, w 2016 rozbudowana i wzbogacona w nowe odmiany.  Aktualnie kolekcja liczy 44 odmiany azalii oraz 46 odmian różaneczników. Do podziwiania tych pięknych roślin zapraszamy szczególnie w maju, w porze ich kwitnienia. Kwiaty są duże, dobrze widoczne, ponieważ u azalii pojawiają się przed wytworzeniem liści, a u różaneczników usytuowane są na długich szypułkach. Kwiatostany występują w całej gamie barw.

 

sekcja ericarium:

Wrzosowisko skupia różnobarwne odmiany uprawne wrzosów i wrzośców. Są to rośliny zimozielone, czyli utrzymujące liście w zimę. Występują na glebach piaszczystych i kwaśnych.  Wrzosy są cennymi roślinami miododajnymi, ze względu na późną porę kwitnienia, co zapewnia pszczołom przetrwanie jesiennych okresów bez innych pożytków. W pełni rozkwitu można je podziwiać jesienią. Wrzosowisko ma formę schodkową.

 

sekcja rosarium:

Rosarium, w obecnej formie, założone zostało w 2015 roku. Skupia około 400 róż różnych grup (okrywowe, parkowe, pnące, wielkokwiatowe) i odmian. Układ rabat, widziany z lotu ptaka, nawiązuje do logo Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

 

 

Erikarium 2017
rosarium 2017
rosarium 2016
rosarium 2016
rosarium 2016

Strona: 1 2 >