KALENDARZ

2018-01-16 - KLUB MAM - DRUGIE SPOTKANIE LUTOWE

Tym razem spotkanie poprowadzi pani Amanda Cierpka, doradca noszenia w chuście ClauWi (profil FB: ZamotAmi - Amanda Cierpka, doradca noszenia w chuście ClauWi).

Zapraszamy.

2018-01-05 - KLUB MAM - I SPOTKANIE STYCZNIOWE

Z naszej strony, jak zwykle, zapewniamy przytulną aulę, zabawki dla dzieci oraz kawę/herbatę, a od czasu równiez coś słodkiego.

Po lub przed spotkaniem zachęcamy do również do korzystania z uroków Księżej Góry - warto wybrać się na spacer ściezkami parku lub ogrodu botanicznego, bo okolica tu spokojna, powietrze czyste, a przyroda bogata.

Stałym bywalczyniom przypominamy a nowe informujemy, że spotkania Klubu Mam odbywają sie zawsze w pierwsze oraz trzecie piątki miesiąca o godz. 11.00. 

Do zobaczenia!

Więcej informacji: 534 99 45 77

2017-12-15 - KLUB MAM - GRUDNIOWE SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

Przypominamy, że udział w Klubie Mam jest bezpłatny.

Mile widziane są nowe uczestniczki.

2017-11-17 - KOLEJNE SPOTKANIE KLUBU MAM W LISTOPADZIE

Pani Ewa Łukasik z wielkim zaangażowaniem podjęła się współpracy z radzionkowskim Klubem Mam, co nas ogromnie cieszy. Pani Ewa jest specjalistą pielęgniarstwa operacyjnego i certyfikowanym Instruktorem masażu Shantala, ponadto założyła Szkołę Narodzin Mama, Tata i Ja, a od nowego roku planuje powołać do życia Koło Kobiet oraz Stowarzyszenie wspierające rodziców po trudnych porodach oraz dzieci urodzone przedwcześnie. Pani Ewa posiada ponadto doświadczony zespół współpracowników, którzy także pojawią się na kolejnych spotkaniach, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Warto więc te piątkowe przedpołudnia spędzić wraz ze swoimi pociechami na Księżej Górze, tym bardziej, że jest to również dla dzieci czas zabawy z rówieśnikami, a i okazja do spaceru na swieżym powietrzu.

 

Czekamy na Mamy w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 11.00!!!

 

2017-10-19 - KLUB MAM W PAŹDZIERNIKU

Dzieci w tym czasie mają okazję do zabawy z równieśnikami i nawet jeśli przeszkadzają to tak naprawdę w niczym nie przeszkadzają ;-) Do dyspozycji pań jest przestronna sala, kącik z kawą i herbatą, proste drewniane zabawki oraz przewijak. Można włączyć muzykę, przynieść coś słodkiego, posiedzieć, poruszać się lub zaproponować zupełnie coś odmiennego. Okolice Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej sprzyjają spacerom - to miejsce ciche, zielone, z dużym parkiem, interesującym ogrodem botanicznym oraz placem zabaw. Na dojeżdżających samochodem czeka rozległy parking.

 

Regionalna Stacja Edukacji Ekologicznej mieści się w Radzionkowie (Księża Góra) przy ul. Księżogórskiej 90a.

2017-09-24 - DOŻYNKI

HARMONOGRAM DOŻYNEK:

 

12.00 Prelekcja popularnonaukowa w auli Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (RSEE):

         Marcin Karetta „Śląskie glinianki, stawy i zbiorniki zaporowe - gejzery dzikiego życia”

 

13.00 Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Co nam niesie Pani Jesień” – w auli RSEE

 

13.30 Kupiecka gra terenowa „Super Farmer” – zapisy przy stoisku harcerskim

 

14.00 Wycieczka „Dzikie rośliny jadalne w Ogrodzie” – zbiórka przed budynkiem

 

15.30 Kupiecka gra terenowa „Super Farmer” – zapisy przy stoisku harcerskim

 

16.30 Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym – zbiórka przed budynkiem

 

17.00 Owocowo-warzywny quiz dla dzieci – w auli RSEE

 

17.00 Pilates (dla osób >16 lat) – na terenie Ogrodu (ul. Zejera)

 

18.00 Ognisko z gitarą i pieczeniem kartofli – w kamieniołomie na terenie Ogrodu

 

 

PONADTO od godz. 13.00 do 18.00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej:

 

Warsztaty mikroskopowe „Owocowy zawrót głowy” (pracownia mikroskopowa)

                wejścia co pół godziny, ZAPISY W PUNKCIE INFORMACJI!!!

 

Warsztaty laboratoryjne „Jesień w probówce” (laboratorium)

                wejścia co godzinę, ZAPISY W PUNKCIE INFORMACJI!!!

 

STREFA AKTYWNOŚCI ARTYSTYCZNEJ:      
warsztaty florystyczne, stolarskie, rękodzieła, malowania gipsowych figurek

 

UWAGA! OSOBY ZAINTERESOWANE UPRAWĄ STARYCH ODMIAN JABŁONI ZAPRASZAMY DO OGRODU (UL. ZEJERA) GDZIE MOŻNA OTRZYMAĆ BEZPŁATNIE SADZONKI DRZEWEK I UZYSKAĆ FACHOWĄ PORADĘ.

 

ZAPRASZAMY TAKŻE DO OGRODU NA ZABIEGI LECZNICZE METODĄ BOWENA.

2017-08-31 - PIKNIK Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA WAKACJI

Będziemy gapić się w chmury, niespiesznie rozmawiać, ale i coś wspólnie zdziałamy - tu mamy na myśli wszystkie dzieci, które nie potrafią wysiedzieć na kocach. W planach mamy budowę hoteliku dla owadów. Nasz ogrodowy edukator Wincenty, przyrodnik z zamiłowania, a przy tym stolarz i artysta zaprosi dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy (jakże pożytecznej) przy budowie owadziego schronienia. Panie plastyczki zadbają o rozwój artystyczny - powstaną oryginalne obrazki malowane na wodzie oraz wykonamy haft matematyczny. Towarzyszyć będa nam również harcerze z 12. DH "Oręż" z Radzionkowa", ktorzy przygotowali mnóstwo gier oraz zabaw ruchowych i nie tylko. A około godziny 18.00 dołączą do nas muzycy z Tarnogórskiej Grupy Bębniarskiej "Skarbnik z Havany" więc nei zapomnijcie zabrać także swoich instrumentów. A kto nie ma, nie szkodzi, grupa podzieli sie swoimi.

Do zobaczenia!

 

 

2017-07-06 - Kolejne spotkanie KLUBU MAM

A przed spotkaniem zachęcamy do udziału w treningach BuggyGym, które są prowadzone na Księżej Górze zawsze w czwartki. Kontakt do prowadzącej:

BuggyGym Monika Świerklaniec 501 800 146

 

2017-06-22 - KLUB MAM - PIERWSZE SPOTKANIE

Spotkania w ramach Klubu to dla wielu mam okazja do oderwania się od codziennych obowiązków, bodziec do wyjścia z domu i możliwość miłego spędzenia czasu w gronie kobiet o podobnych potrzebach i z podobnymi problemami. Spotkania są sposobnością do wymiany doświadczeń, ale także zdobycia nowej wiedzy czy umiejętności ponieważ w planach są tematyczne zajęcia oraz pogadanki ze specjalistami. Kto wie jakie możliwości czy przyjaźnie się w międzyczasie rozwiną?

Ponadto zachęcamy do udziału w treningu BuggyGym (BuggyGym Monika Świerklaniec), który odbywa się tu zawsze w czwartki o godz. 10.30.

2017-06-06 - Kolejne spotkanie klubu mam