maj 2015

Miesiąc maj był w tym roku bardzo pracowity dla pracowników Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie i upłynął pod kontem przygotowań do uroczystego otwarcia, które odbyło się w dniu 24 maja. Przez cały miesiąc nasi ogrodnicy prowadzili prace porządkowe na terenie Ogrodu – usuwali połamane gałęzie, kosili, grabili i usuwali bujnie wyrastającą po majowych burzach trawę oraz usuwali pojawiające się licznie chwasty. Także w budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej trwały intensywne prace porządkowe.

Jednakże przygotowania od uroczystego otwarcia to nie tylko porządki. Przede wszystkim należało przygotować liczne atrakcje dla uczestników tej imprezy, takie jak warsztaty edukacyjne, warsztaty manualne dla najmłodszych, kiermasz ekologiczny czy surwiwal. Staraliśmy się tak ułożyć harmonogram otwarcia, aby był dla państwa jak najbardziej atrakcyjny i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jeszcze przed uroczystym otwarciem udało nam się zasiedlić 2 ule w naszej mini pasiece, w wyniku czego dodatkową atrakcję w dniu otwarcia stanowił kącik pszczelarza, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza dzieci miały frajdę przymierzając strój pszczelarza i ucząc się jak należy pielęgnować rodzinę pszczelą.
Wyposażenie pasieki oraz rodziny pszczele zostały zakupione w ramach projektu „Ogród dla zapylaczy, zapylacze dla Ogrodu”.