PIKNIK ''ZAKOŃCZENIE WAKACJI'' 2016

Wakacje, wakacje i po wakacjach... Większość z nas wróciła już z wakacyjnych wyjazdów i dała się wciagnąć w przygotowania do nowego roku skzolnego. Zakupy, pranie, porządki...

Ale wszak lato nadal trwa! I należy z niego korzystać. Aby więc godnie przygotować się do szkolnych i nie tylko obowiązków zorganizowaliśmy w ogrodzie w ostatnie wakacyjne popołudnie PIKNIK. I okazało się to "strzałem w dziesiątkę".

Pogoda była wprost wymarzona, ciepła i słoneczna, przybyło mnóstwo osób, dorosłych i dzieci, przynieśli koce i dobrze zaopatrzone kosze piknikowe. A nawet jeśli ktoś zapomniał swoich wiktuałów to można było na miejscu zakupić małe zdrowe conieco domowego wyrobu. Dorośli rozsiedli się na kocach, a dzieci od razu rozbiegły po polanie.  Ale, ale.. Na kocu na dzieci czekała nasza plastyczka Eliza. Pod jej kierunkiem i fachowymi wskazówkami, przy pomocy pędzli i farb, powstawały ogrodowe pejzaże. Nasz edukator Wincenty rozwiesił pomiędzy drzewami dwie liny, po których należało przejść od drzewa do drzewa. Nie było to takie łatwe, ale jakże atrakcyjne. Na najlepszych czekały drobne upominki, a kolejka do tej aktywności nie kończyła się przez cały piknik. Sporo osób skupiło się także wokół pokazowego ula i słuchało opowieści naszego ogrodowego pszczelarza Henryka. Można było zajrzeć do ula, dotknąć ramek, przymierzyć strój pszczelarza i rozpalić podkurzacz. Co godzinę pszczelarz zabierał grupę ciekawskich do nieodległej ogrodowej pasieki na spotkanie z żywymi pszczołami, co budziło spore emocje i zaciekawienie. Chmurki przesuwały się na błękitnym niebie i tak leniwie i przyjemnie trwało to popołudnie... Tymczasem czekała na nas jeszcze niespodzianka, bo piknikowiczów odwiedziła sekcja Grupo de Capoeira Camangula - Bytom. Nagle zrobiło się dynamicznie, muzycznie i sportowo. Najpierw mogliśmy obejrzeć pokaz, a następnie kto rusz został wciągnięty we wspólny trening. I gdyby nie zachodzące słońce i chłód, który się pojawił to siedzielibyśmy tak jeszcze kilka godzin. Jednak przyszedł wieczór i trzeba było się pożegnać. Oczywiscie spotkamy sie znowy w tej formie za rok. Czekamy na Was!

 

W naszym pikniku wzięła także udział i zarejestrowała go w audycji Eko-Ranek pani Gabriela Kaczyńska z Polskie Radio Katowice:

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,22440,Piknik.html#.WHX6M4WcGUk

Warsztaty plastyczne z Elizą
Piknik w pełni
Spotkanie z pszczelarzem
W pasiece
W pasiece
Pokazy Grupo de Capoeira Camangula - Bytom
Pokazy Grupo de Capoeira Camangula - Bytom