WSTĘP

Regionalna Stacja Edukacji Ekologicznej

oraz 

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

zapraszają na warsztaty!

 

 

CZYM DYSPONUJEMY: 

 

      Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zajmuje powierzchnię 16 hektarów i obfituje w różnego typu siedliska - leśne, łąkowe, wodne oraz murawowe. Ponadto znajdują się tutaj kolekcje roślinne (sadownicza, roślin ozdobnych, dendrologiczna, miododajna i inne) oraz niewielka pasieka.

        Przy Ogrodzie działa Regionalna Stacja Edukacji Ekologicznej, w której znajdują się bogato wyposażone sale: seminaryjna (dla 50 osób), laboratoryjna (dla 16 osób - wyposażona w dygestorium i liczny sprzęt laboratoryjny) oraz mikroskopowa (dla 16 osób - wyposażona w mikroskopy stereoskopowe i świetlne oraz zestawy preparatów do badań).

 

CO OFERUJEMY:

 

         Nasza oferta zawiera warsztaty terenowe oraz stacjonarne (w tym laboratoryjne) o charakterze ogólnoprzyrodniczym, chemicznym, geologicznym, fizycznym, a także warsztaty integracyjne, gry terenowe oraz zajęcia artystyczne - aktualnej oferty prosze szukać w zakałdce OPISY WARSZTATÓW. Są one istotnym wsparciem edukacji formalnej z przeznaczeniem dla wszystkich grup wiekowych. Podczas zajęć korzystamy z wielu pomocy edukacyjnych, a uczestnicy są maksymalnie zaangażowani w temat. Nasi edukatorzy to ludzie z pasją oraz doświadczeniem.

 

CO JESZCZE:

 

           W bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu znajduje się także atrakcyjny plac zabaw z ogólnodostępnymi parkiem linowym i siłownią na wolnym powietrzu - warto więc połączyć edukację z aktywnością sportową. Ponadto w sezonie letnim działa kąpielisko, a zimą można skorzystać z wypożyczalni nart biegowych.

 

UMAWIANIE WARSZTATÓW:

 

dr Julia Góra

e-mail: j.gora@sibg.org.pl

tel. 534 994 577

 

ewentualnie: 534 99 45 76

 

 

 

           

         

 

 

 

        Staramy się, aby nasze warsztaty, realizowane w Śląskim Ogrodzie Botanicznym oraz w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie, były istotnym wsparciem dla edukacji formalnej. Tematy, jakie proponujemy dzieciom i młodzieży, a także osobom dorosłym, są bardzo zróżnicowane. Wykorzystujemy wiele pomocy dydaktycznych, zakupionych m.in. dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Katowicach.

 

 

 

 

 

            Pełna oferta warsztatów znajduje się w zakładce z boku pn. OPISY WARSZTATÓW. Zachęcamy także do śledzenia zakładki "AKTUALNOŚCI", w której można znaleźć informacje o darmowych warsztatach dofinansowanych z różnych źródeł.