STYCZEŃ 2017

Styczeń tego roku oznaczał piękną pogodę i w końcu, po mocno wydłużonym okresie jesiennych pluch, przyniósł prawdziwie zimową aurę i mnóstwo śniegu. I całe szczęście, bo w drugiej połowie miesiąca nasze okoliczne dzieci rozpoczęły ferie. Nie straszne im były nawet duże mrozy, wszyscy korzystali z uroków długo oczekiwanej zimy.

 

Jak na tę porę roku Ogród był bardzo licznie odwiedzany. Zaglądały do nas chętnie grupy szkolne, które wybrały Ogród na zimowe półkolonie. Specjalnie na ten czas przygotowaliśmy nowe zajęcia, podczas których dzieci tworzyły zimowe krajobrazy z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Nieco odważniejsi wybierali zimowy surwiwal, a jeszcze inni sprawdzali jak zwierzęta spędzają zimę. A jeżeli już mowa o zwierzętach, to przecież właśnie zima jest idealną porą na tropienia - na śniegu można było znaleźć mnóstwo śladów, pozostawionych przez sarny, dziki i zające.

 

I chociaż świat roślinny w tym czasie przechodzi okres uśpienia to ogród tętnił życiem. Jest to przecież też idealna pora na obserwacje ptaków pozostających w kraju na zimę. W ostatni weekend stycznia zorganizowaliśmy Zimowe Ptakoliczenie. Mimo siarczystego mrozu chętnych było sporo, a akcję można zaliczyć do udanych. Więcej informacji na ten temat w zakładce WYDARZENIA.

 

W styczniu ogród był nie tylko miejscem zimowych spacerów, lecz i uprawiania sportów. W sąsiednim MOSIRze można było wypożyczać narty biegowe i skorzystać z  przygotowanych w parku oraz ogrodzie torów.

 

 

Tory do nart biegowych
Czas na narty
Zimowy urok
Tropy zwierząt
Zimowe arcydzieła
Zimowy surwiwal
Ptakoliczenie
Dzieci bacznie obserwują
Towarzyszy nam Radio Katowice
Kowalik
Sierpówki i samica kosa
Ruszamy dalej
Zdjęcia muszą być