MARZEC 2017

Marzec był pracowitym miesiącem. Od samego początku trwały przygotowania do Dnia Wierzby, jednego ze świąt w Ramach obchodów Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Więcej na temat święta można przeczytać w zakładce WYDARZENIA. 

 

Po raz trzeci wyrusziliśmy na poszukiwanie starych odmian drzew owocowych. Zaszczepione drzewka posadzone zostaną w naszej szkółce w Ogrodowym Sadzie. Odbył się też Kurs Szczepienia Drzewek Owocowych.

 

Tymczasem w Ogrodzie nieustannie trwały prace. Nasi pracownicy przygotowywali Ogród na nadejście wiosny. Pozdejmowali osłonki z wielu roślin, które przykyte były na zimę, a także dodali nowe tabliczki z nazwami gatunków roślin.

 

W lesie pojawiły się geofity  min. przylaszczki, zawilce. Zakwitły tez przebiśniegi oraz posadzone w zeszłym roku cebulice i śnieżyce. Dosadzone zostały też kolejne rośliny: zawilec gajowy, bluszcz pospolity oraz barwinek pospolity. Na płocie wzdłuż ulicy Zejera zawisły też wiosenne fotografie. Z okazji wspomnianego już Dnia Wierzby pojawiły się w ogrodzie altanki i tunele wierzbowe, które już niedługo powinny się zazielenić.

Śnieżyca wiosenna
Podbiał popolity
Przylaszczka pospolita
Altana i tunele z żywej wierzby