MAJ 2017

Maj niestety nie przywitał nas ciepłem i słońcem. Początek miesiąca był deszczowy i zimny, ale w ogrodzie i tak sporo się działo. Gdy tylko pogoda dopisywała do akcji wkraczała kosiarka,a pracownicy na   bieżąco grabili skoszoną trawę.

Wrzosowisko i rosarium zostało uporządkowane. Poobcinane zostały uschnięte gałęzie róż, śnieguliczek, jeżyn i malin. Wrzosy, drzewka owocowe, hortensje, róże i derenie zostały podsypane nawozem.

W połowie maja pogoda znacznie się poprawiła. Było ciepło, a chwilami nawet upalnie oraz słonecznie.

Praktykantki kierunku Architektura Krajobrazu stworzyły grządkę miododajną, na której wysiały gatunki miododajne. A skoro o miodzie mowa, to pszczelarz cały czas dogląda ogrodowych uli. Pięknie zakwitły różaneczniki i azalie, jak to na maj przystało. W okolicy Ogrodu zamieszkała też lisia rodzina. Rodzice wraz z młodymi liskami pokazywały się czasem spacerowiczom.

Wiele czasu zajęły nam przygotowania do kolejnej imprezy z cyklu Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. 21 maja świętowaliśmy Dzień Bioróżnorodności. Więcej informacji na ten temat w zakładce WYDARZENIA. Zorganizowaliśmy też imprezę "tyDzień mamy, tyDzień dziecka". Przec cały tydzień z przygotowanych atrakcji mogły korzytać zarówno mamy jak i ich pociechy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się wiecej o akcji, to również zapraszamy do zakładki WYDARZENIA.

 

 

Dzień Bioróżnorodności- stoisko pszczelarza
Dzień Bioróżnorodności
Buggy gym z okazji Dnia Matki
Dzień Matki
Spacer po ogrodzie
Gra terenowa z okazji Dnia Dziecka
Gra terenowa
Dzień Dziecka w Ogrodzie