LUTY 2017

W lutym w Ogrodzie może niewiele się działo, ale za to w przyogrodowej Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej bardzo dużo.

Skoro za miesiąc już wiosna - ruszyły przygotowania do niej.

 

Miedzy innymi powstały estetyczne drewniane elementy służące wygodzie odwiedzających Stację i Ogród - tablica informacyjna, ławy,  drewniane zabawki i pomoce dydaktyczne.  Odnowione zostały też stare ławy, stoliki i rzeźby zwierząt na terenie ogrodu. Na drzewach powiesiliśmy tabliczki z nazwami gatunków. 

 

Z okazji Walentynek wzięliśmy udział w akcji Ptaszkowe Love w Katowickim Centrum Handlowym 3 Stawy. Pod okiem naszego stolarza uczestnicy zbudowali ok. 150 budek dla ptaków, które zabrali do swoich ogródków. Kilka budek trafiło również do nas i powieszone zostały w różnych miejscach ogrodu.

 

W połowie lutego ruszył kurs fotografii przyrodniczej prowadzony przez Adriana Króla ze Związku Polskich Fotografów Przyrody. Bezpłatny i profesjonalny kurs okazał się strzałem w dziesiątkę - zainteresowanie było duże, a poziom uczestników wysoki. Czekamy na efekty prac.

 

Pod koniec miesiąca pojawiły się nieśmialo pierwsze symptomy wiosny - śnieżyce wiosenne i śnieżyczki przebiśnieg. Zakwitł też oczar, leszczyny i olchy.

Tablica infromacyjna
Budka dla ptaków
Drewniane zabawki
Ławeczki przed RSEE
Tabliczki z nazwami gatunku
Odnowione rzeźby