AKTUALNOŚCI

2018-05-17 - Gry terenowe z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka 12. Drużyna Harcerska "Oręż" wraz ze Śląskim Ogrodem Botanicznym w Radzionkowie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w grach terenowych:
1) 4 czerwca w godz. 9.00-12.00 dla klas IV-VII IMPREZA NA ORIENTACJĘ "INO MI SIĘ NIE ZGUB" (partole 5-osobowe)
2) 5 czerwca w godz.9.00-12.00 dla klas I-III GRA KUPIECKA "ZOSTAŃ ŚWIATOZMIENIACZEM" 
Udział w imprezach jest bezpłatny. Liczba drużyn jest ograniczona
Zgłoszenia drużyn należy nadsyłać do 30 maja na adres: szromekola@o2.pl lub przekazać telefonicznie: 698098943.

 

 

IMPREZA NA ORIENTACJĘ "INO MI SIĘ NIE ZGUB" odbędzie się 4 czerwca w godz. 9.00-12.00 na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego (Radzionków, Księża Góra). Grupy szkolne zostaną podzielone na pięcioosobowe patrole samodzielnie poruszające się na terenie ogrodu (wystarczy jeden opiekun na klasę). Po zakończeniu imprezy (ok. godz. 10.30 - 11.00) przewidziane jest ognisko. Chętni mogą przynieść we własnym zakresie kiełbaski - będzie możliwość ich upieczenia.

 

GRA KUPIECKA "ZOSTAŃ ŚWIATOZMIENIACZEM" odbędzie się 5 czerwca w godz.9.00-12.00 na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego (Radzionków, Księża Góra). Po zakończeniu gry (ok. godz. 10.30 - 11.00) przewidziane jest ognisko. Chętni mogą przynieść we własnym zakresie kiełbaski - będzie możliwość ich upieczenia.

2018-05-07 - Zbieramy nakrętki

Zbieramy plastikowe nakrętki dla Marty, która od urodzenia zmaga się z chorobą genetyczną - zespołem Angelmana.Nakrętki można przynosić do Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej przy ul. Księżogórskiej 90a, która jest czynna w dni powszednie w godzinach 7.00 - 15.00. Zachęcamy do włączenia się do akcji!

 

Dla osób, które przyniosą dużo nakrętek mamy niespodzianki - sadzonki roślin.

 

2018-04-18 - Klub mam w maju - uwaga zmiana!

Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Jak zawsze czekamy z kawą, herbatą i małym co nieco, a dla dzieci przygotowane będą maty i zabawki. Oczywiście Klub to nie tylko przestrzeń, ale przede wszystkim Uczestniczki, wspierające się nawzajem, dzielące wiedzą oraz doświadczeniem, a przy tym niezwykle sympatyczne. Warto dołączyć do tego grona. 

2018-04-09 - Kurs fotografii przyrodniczej

Zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w kolejnej części kursu fotrografii przyrodniczej prowadzonego przez pana Adriana Króla ze Związku Polskich Fotografów Przyrody. Kurs jest bezpłany, natomiast liczba miejsc ograniczona. Zajęcia będą realizowane od kwietnia do października w wybrane piątki i soboty - według bieżących ustaleń z uczestnikami. Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w auli Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionwoiie przy ul. Księżogórskiej 90a, a zajęcia terenowe w ogrodzie botanicznym, księżogórskim parku oraz innych interesujących przyrodniczo miejscach w nieodległej okolicy.

 

Start: 20 kwietnia o godz. 18.00

Na kurs obowiązują zapisy: 536 330 776

Jako wyposażenie do zajęć należy mieć z sobą aparat fotograficzny, najlepiej z wymienną optyką, choć nie jest to warunek konieczny.

 

W przeważającej części przewiduje się zajęcia terenowe.

Zapraszamy zarówno ubiegłorocznych, jak i nowych uczestników.

 

strona:
1
 > 
>>