AKTUALNOŚCI

2017-03-22 - Wiosenna wystawa fotograficzna

Zachęcamy do obejrzenia nowej wystawy fotograficznej. Przedstawia ona w niezwykły sposób otaczającą nas przyrodę, z uwzględnieniem akcentów wiosennych. Autorami zdjęć są fotograficy współpracujący ze Śląskim Ogrodem Botanicznym. Wystawa umiejscowiona jest na płocie ogrodu wzdłuż ulicy Zejera, w kierunku głównego wejścia do ogrodu. Życzymy przyjemnych wrażeń podczas podziwiania nowej galerii.

 

 

2017-03-10 - Dojście do Ogrodu od strony Rojcy czasowo niedostępne

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, dojście do Śląskiego Ogrodu Botaniczego w Radzionkowie od strony Rojcy jest czasowo niedostępne.

 

2017-03-09 - BEZPŁATNE WARSZTATY DLA SZKÓŁ

1. ZIELONY SURWIWAL

Zajęcia terenowe zachęcające do obcowania z dziką przyrodą, rozwijające postawy proekologiczne i uczące samodzielności. W programie między innymi sposoby pozyskiwania wody, odnajdywanie dziko rosnących roślin jadalnych, nauka rozniecania ognia oraz podstawy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty uczą także współpracy z innymi uczestnikami grupy oraz odpowiedzialności za siebie, za innych oraz za środowisko przyrodnicze. Na życzenie uczestników warsztaty mogą skończyc sie wspólnym ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek (prowiant we własnym zakresie).

 

2. OGRODOWE LABORATORIUM - KOLOROWA CHEMIA

Warsztaty laboratoryjne (prowadzone w profesjonalnie wyposażonym laboratorium chemicznym) ukazujące najbardziej kolorową i ciekawą stronę chemii. Uczestnicy sami wykonują część doświadczeń chemicznych, a uzupełnieniem są pokazy, które demonstruje prowadzący z pomocą wybranych osób. Wszystkie doświadczenia i pokazy są omawiane i tłumaczone zrozumiałym, dostosowanym do poziomu uczestników, językiem. Ograniczeniem jest wielkość sali laboratoryjnej przewidzianje na 16 osób, maksymalnie 20.

 

3. BIORÓŻNORODNOŚĆ ŚLĄSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO

Podczas wędrówki w terenie uczestnicy poznają bogactwo siedlisk Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Las, łąki, murawa napiaskowa, zbiorniki wodne, tradycyjny sad owocowy, pola uprawne, zarośla typu czyżnia i kamieniołomy to doskonałe przykłady zbiorowisk cennych dla zachowania bioróżnorodności. Treści przekazywane w czasie tych wypraw zmieniają się w zależności od pór roku, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

 

4. GRA TERENOWA "NA TROPIE LEŚNYCH TAJEMNIC"

Warsztaty mają formę przyrodniczej gry terenowej. Odbywa się ona w całości na terenie ogrodu botanicznego, a uczestnicy korzystając z mapy muszą odszukać kolejne punkty i zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami.

 

 

 

2017-03-07 - CIEKAWE WARSZTATY DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Każdy warsztat trwa trzy godziny lekcyjne i kosztuje 200,00 zł od grupy.

Posiadamy scenariusze zajęć dla wszystkich grup wiekowych.

 

Kontakt w sprawie umówienia terminu: 534 99 45 77

2017-02-28 - KURS SZCZEPIENIA DRZEWEK OWOCOWYCH

Zapraszamy wszystkich chcących nauczyć się szczepienia drzew owocowych na praktyczny kurs, który przeprowadzimy 30 marca br. w godzinach 10.00 - 15.00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie ul. Księżogórska 90a (Księża Góra, koło MOSiRu).

Szczepienie to jedna z najpopularniejszych metod wegetatywnego rozmnażania roślin. Wbrew pozorom jest ona dostępna dla każdego. Wystarczy tylko spróbować.

 

Na kursie poznają Państwo teoretyczne podstawy szczepienia, takie jak: dobór zrazów i podkładek, terminy zabiegów, niezbędne narzędzia etc. Przede wszystkim uzyskają jednak Państwo możliwość praktycznego wykonania szczepień, a zaszczepione własnoręcznie drzewka będą mogli Państwo zabrać ze sobą.

Udostępniamy sprzęt (noże, sekatory etc.) i materiały (zrazy i podkładki), ale zachęcamy również do przyniesienia własnego sprzętu i/lub zrazów z drzew (jabłonie lub grusze), które chcieliby Państwo zaszczepić.

Udział w kursie jest bezpłatny, ale na kurs trzeba się wcześniej zapisać. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy do dnia 27 marca 2017 pod numerem telefonu: 536 330 776 w godz. 7.00 – 15.00.

Ze względu na specyfikę kursu liczba miejsc jest ograniczona.

strona:
1
2
 > 
>>