AKTUALNOŚCI

2019-02-20 - KURS SZCZEPIENIA DRZEW OWOCOWYCH

Szczepienie to jedna z najpopularniejszych metod wegetatywnego rozmnażania roślin i wbrew pozorom jest ona dostępna dla każdego. Wystarczy tylko spróbować.

Zapisy: 536-330-776, 534-994-576 lub ogrodradzionkow@sibg.org.pl.

Liczba miejsc ograniczona.

2019-02-04 - POSZUKUJEMY STARYCH ODMIAN DRZEW OWOCOWYCH

Zrazy można pobrać także samemu i dostarczyć bezpośrednio do biura Ogrodu przy ul. Księżogórskiej 90a w Radzionkowie (Regionalna Stacja Edukacji Ekologicznej) lub wysłać pocztą w bąbelkowej kopercie. W takim przypadku prosimy o opisanie zrazów (jaka to jest odmiana) oraz podanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, kontakt). Zrazy będziemy przyjmować do 11 marca 2019 roku. Dla niewtajemniczonych - ZRAZ to obcięty zdrowy pęd jednoroczny (pęd wyrośnięty z zeszłego roku) - obciąć należy najładniejszy zdrowy pęd, który ma co najmniej 3 pąki, o długości ok. 25 cm. Zaszczepione odmiany wzbogacą kolekcję zachowawczą tradycyjnych odmian drzew owocowych w sadach Ogrodu, a częściowo powrócą do właścicieli lub innych osób chętnych do ich uprawy. W ostatnich dniach marca w Ogrodzie odbędzie się także bezpłatny kurs szczepienia drzew owocowych - zainteresowane osoby prosimy o śledzenie informacji na stronie ogrodu botanicznegowww.obradzionkow.robia.pl oraz na profilu FB. 

2019-01-03 - POMAGAMY

Nakrętki można przynosić do Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie (ul. Księżogorska 90a) w godzinach pracy biura tj. 7.00 - 15.00 w dni powszednie. Ewentualnie można je zostawić na terenie sąsiedniego MOSIR-u (lub zostawić przy drzwiach).

Dziękujemy w imieniu Marty i jej rodziców.

strona:
1
 > 
>>